24.08.2017
Nasz Facebook

Próbne egzaminy
Egzamin gimnazjalnyW dniach 14.01, 15.01 odbyły się próbne egzaminy dla uczniów klas III z bloku humanistycznego oraz matematyczno - przyrodniczego.
SZKOLNA AKCJA - ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE
WiadomościW styczniu odbędzie się akcja - ZDROWE DRUGIE ŚNIADANIE.
STRAŻNICY ZDROWEGO ODŻYWIANIA, w czasie długich przerw będą kontrolować, co uczniowie i nauczyciele będą spożywać na drugie śniadanie.

Szkolne Koło Pomocy Zwierząt
WiadomościInformujemy, że Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt w naszym gimnazjum posiada własną stronę internetową.
Zainteresowanych działaniami tego koła zapraszamy do strony:
www.pomagamy.zgorzelec.pl

Konkurs Języka Niemieckiego
KonkursyVIII Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów jest juz na etapie regionalnym, do którego z naszego gimnazjum zakwalifikowali się : Ewa Dudek - kl. 3 e i Filip Kolompar - kl. 2 f..
Etap regionalny odędzie się 09 stycznia br. we Wrocławiu.
Ewie i Filipowi gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
WOLONTARIACKI MIKOŁAJ 2
WiadomościW dniu 11 grudnia 2009 r., uczniowie naszej szkoły przed kolejnym piątkowym wyjściem do szpitala imienia Jana Pawła II, odwiedzili zaprzyjaźniony sklep „PEWEX” - kierownictwo tej placówki wspiera działalność naszego Koła Wolontariatu. Wszyscy pracownicy otrzymali rózgi i słodkie upominki. Wszyscy pracownicy byli mile zaskoczeni naszą wizytą, a klienci zachwyceni działalnością młodych uczniów Gimnazjum nr 1. Następnie kolorowym korowodem ruszyliśmy do szpitala. Mali pacjenci byli zachwyceni pluszowymi misiami, które wręczały sympatyczne Elfy. Zabawa była wspaniała i mikołajowa rodzinka i pacjenci nie chcieli rozstać się w ten bajeczny dzień.
Jak przebiegała ta akcja - relacja foto w galerii - Link
Szkolne Jasełka
KulturaJak co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka, którymi chcieli podkreślić wyjątkowość ważnych dla nas Dni.
22 grudnia w sali gimnastycznej mieliśmy okazję byli świadkami niecodziennego widowiska bożonarodzeniowego.
Jasełka w Domu Pomocy Społecznej
KulturaW dniu 21 grudnia 2009 r. uczniowie naszego Gimnazjum prezentowali, przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia Jasełka, w Domu Pomocy Społecznej "Ostoja" i "Jutrzenka" w Zgorzelcu.
W galerii zdjęć relacja z występu młodzieży w DPS "Jutrzenka" - Link