24.03.2017
Nasz Facebook

Rzuć palenie razem z nami
WiadomościW ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu przyłączyło się do inicjatywy organizując dnia 3 grudnia happening mający na celu ochronę dzieci i młodzieży przed inicjacją tytoniową.
„POMÓŻMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”
WiadomościW dniach od 16.11.2009 – 20.11.2009 roku w Przedszkolu nr 3 „PAJACYK” odbyła się akcja dobroczynna pod hasłem „Pomóżmy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę”.
Konkurs wiedzy o HIV/AIDS
KonkursyDnia 1 grudnia 2009 w związku z obchodami „Światowego dnia AIDS” w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbył się wewnątrzszkolny KONKURS WIEDZY O HIV/AIDS.
W konkursie wzięło udział 41 gimnazjalistów. W czasie 45 min odpowiedzieli na 30 przygotowanych pytań otwartych i zamkniętych, zebranych w formie testu.
III Ogólnopolskie Marsze na Orientację
SportW dniach 6-7 listopada br. w Gryfowie Śląskim odbyły się III Ogólnopolskie Marsze na Orientację "O złoty liść jesieni".
Złoty medal w kategorii TM zdobyli uczniowie naszego Gimnajum - Wojciech Mikołajczyk - kl. 3 c oraz Paweł Puciński - kl. 3 g. Gratulujemy!

W galerii zdjęć - dekoracja medalistów.

Zapraszamy!
IX edycj Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" roztrzygnięta
KonkursyDaniel Danielski, uczeń naszego Gimnazjum, został zaliczony do grupy najzdolniejszych uczniów w województwie dolnośląskim.
W dniu 30 października 2009 r. Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień przyznała stypendia na rok szkolny 2009/2010 dla najzdolniejszej młodzieży. Wśród stypendystów znalazł sią Daniel, który otrzymał stypendium naukowe. Uroczysta Gala Stypendystów Programu „zDolny Śląsk” odbyła się w Filharmonii Wrocławskiej w dniu 16 listopada 2009 r.
W gronie laureatów znalazła się również Małgorzata Szwec - absolwentka naszego Gimnazjum, aktualnie Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, która otrzymała stypendium sportowe.
Obojgu laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Projekt polsko - czeski
WiadomościOd lutego 2009 roku uczniowie naszego gimnazjum uczestniczą w polsko- czeskim projekcie Turystyka w Euroregionie Nysa elementem integrującym młodzież polską i czeską ,który jest realizowany przez Gminę Miejską Zgorzelec. Naszymi partnerami są uczniowie z Zakladni Skoly w Libercu oraz z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie.
Program edukacyjny TRZYMAJ FORMĘ
WiadomościNasza szkoła przystąpiła do IV edycji ogólnopolskiego programu „TRZYMAJ FORMĘ” promującego aktywny styl życia i prawidłowe odżywianie.
Koordynatorem szkolnym projektu jest Pani Izabela Różyło.