01.04.2015
Oferta szkoły

Rekrutacja 2015/2016
IX Powiatowe Zmagania Humanistyczne
IX Powiatowe Zmagania HumanistyczneWygraliśmy!!!
26 marca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się IX Powiatowy Konkurs wiedzy i dramy pod hasłem: "Życie w dwudziestoleciu międzywojennym", zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zgorzelcu, pod patronatem Starosty Powiatu Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego.
Uczniowie: Marcelina Korycka III b ( Talenciarz 2014, wokalistka, tancerka), Kornelia Sosnowska II b (Cheerleaderka, tancerka), Sandra Bojar III e (tancerka), Paweł Brodniak III b ( artysta-malarz), Kamil Bermes III e (tancerz) wystąpili w turnieju dramy. W turnieju wiedzy o epoce niepokonani okazali się: Magdalena Nawrocka III e ( literatura), Martyna Lubecka III b ( sztuka), Marcin Rajczakowski III e ( historia XX-lecia międzywojennego).

Scenografię przygotowały uczennice:
Ewelina Baturyn I b ( Salvador Dali), Alicja Gieracka I b ( Pablo Picasso), Wiktoria Wąchalska II b ( Pablo Picasso), Kornelia Łuczak II b ( Piet Mondrian), Julia Czesnakowska III c ( Pablo Picasso), Gabriela Koczwara III d (Wassily Kandinsky).
Kostiumy zawdzięczamy pani dyrektor Wioletcie Kościukiewicz!

Z uczniami współpracowali: Bożena Blansjaar, Elżbieta Kowalska, Urszula Zubrzycka.
Dziękujemy za przygotowanie pytań paniom: Gabrieli Bartczak, Dorocie Motor, Janinie Kuczawskiej, Urszuli Białach oraz paniom: Teresie Wilk i Anecie Kufel.
Zdjęcia i film z przedstawienia wykonał pan Andrzej Kozak.

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy!!!
Zajrzyj do galerii.
Oliwia i Kinga wyśpiewały I miejsce
Oliwia i Kinga wyśpiewały I miejsce21 marca br. w ZSP im. E.Plater w Zgorzelcu odbył się XXVI Regionalny Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej.
W kategorii gimnazja duet reprezentujący nasze Gimnazjum - Oliwia Janoś (2b) i Kinga Budzińska (3b) zajęły I miejsce.
Opiekun - p. Gabriela Bartczak.
Gratulujemy!

Mistrzostwa Szkoły w Grze Logicznej SET
Mistrzostwa Szkoły w Grze Logicznej SET19 marca 2015 r. zakończyła się tegoroczna rywalizacja w grze logicznej SET.
Do finału Mistrzostw Szkoły w Grze Logicznej SET zakwalifikowało się ośmioro uczniów naszego gimnazjum.
Poniżej wyniki rozgrywki finałowej:
1. Paweł Brodniak, kl. 3b, 108 setów,
2. Sławomir Suszek, kl. 3e, 104 sety,
3. Szymon Szymecki, kl. 2c, 94 sety,

4. Karolina Wojnarowicz, kl. 2b, 89 setów,
5. Aleksandra Wojnarowicz, kl. 3d, 82 sety,
6. Kinga Bernatek, kl. 3e, 74 sety,
7. Karolina Taboła, kl. 3d, 70 setów,
8. Patryk Socha, kl. 3b, 63 sety.

Gratulujemy wszystkim finalistom, a szczególnie zwycięzcom!
Zajrzyj do galerii - klik.
Gimnazjum nr 1 najlepsze w powiecie z języka angielskiego!!!!

I miejsce w X POWIATOWYM FESTIWALU MAŁYCH FORM ARTYSTYCZNYCH W JĘZYKU ANGIELSKIM.

Konkurs odbył się już po raz dziesiąty w Bogatyńskim Ośrodku Kultury.
Podczas festiwalu zaprezentowało się 113 uczestników przygotowanych przez 25 nauczycieli z 16 szkół.
I miejsce z przedstawieniem pt. ALIEN zdobyły uczennice klasy 2b - dwujęzycznej: Oliwia Janoś, Karolina Kempfert, Karolina Prusicka, Karolina Wojnarowicz, Maja Zajączkowska i Julia Zarębska.
Gratulujemy ogromnego sukcesu i świetnej znajomości języka. Uczennice pracowały pod kierunkiem Anny Rogalewicz - Gałuckiej i Bożeny Blansjaar.
Wszystkie trzy miejsca KONKURSU WIELKANOCNEGO Nasze !!!
Wszystkie trzy miejsca KONKURSU WIELKANOCNEGO Nasze !!!Mamy przyjemność poinformować iż laureatami XIII Rodzinnego Dekanalnego i Powiatowego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 są uczniowie naszego gimnazjum;
I miejsce - DAWID TURCZYŃSKI - klasa 1a - kategoria BARANEK WIELKANOCNY
II miejsce - WIKTOR BUKOWSKI - klasa 1b - kategoria BARANEK WIELKANOCNY
III miejsce - KATARZYNA JAWORSKA - klasa 3e - kategoria PISANKA
Gratulujemy Zwycięzcom i wszystkim osobom które przyczyniły się do sukcesu uczniów !!!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu którzy podjęli aktywność twórczą. Wszystkie Wasze prace prezentowały wysoki poziom:D
Jula Meller laureatką konkursu recytatorskiego
Jula Meller laureatką konkursu recytatorskiego25 marca 20115 r. w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się Miejski Konkurs Recytatorski dla uczniów gimnazjów.
Przesłuchania miały charakter eliminacji miejskich.
Gimnazjum nr 1 reprezentowały:
Katarzyna Jaworska z kl. 3e, Julia Meller z kl. 3d, Karolina Taboła z kl. 3d,
Aleksandra Wojnarowicz z kl. 3d.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatką tego konkursu została Julia Meller.
Gratulujemy!