23.10.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Dzień otwarty
Dzień otwartyDzień 21 października 2014 r. (wtorek) jest w naszym gimnazjum Dniem Otwartym.
Nauczyciele pełnią dyżur w godz. od 17.30 do 18.30.
ZAPRASZAMY!
Motyle 2014r.
Motyle 2014r.Dziękujemy wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej "Motyle".
Szczególne podziękowania dla inspicjentów, spikerów, choreografów, techników, tancerzy, wokalistów, instrumentalistów, scenografów, autorów tekstów i projektantów oraz wykonawców uroczych motylków pod artystycznym nadzorem p. Elżbiety Kowalskiej.

Autorami sukcesu "Motyli" są:

* Uczniowie z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu:

Karolina Wojnarowicz, Maja Zajączkowska, Michał Piasecki, Julia Bednarz, Julia Zarębska, Karolina Prusicka, Małgorzata Olszanowska, Julia Jarmuszkiewicz, Kornelia Sosnowska, Karolina Kempfert, Kornelia Łuczak, Angelika Zawadzka, Wiktoria Wąchalska, Karolina Malec, Aleksandra Słaby, Mikołaj Wenecki, Mateusz Markucki, Maja Skowrońska, Patrycja Stojek, Wiktoria Piotruk, Oliwia Janoś, Marcelina Korycka, Kinga Budzińska, Karolina Mazur, Justyna Okońska, Justyna Lewandowska, Katarzyna Jaworska, Wojciech Brzoza, Anna Jasińska oraz wolontariusze - postacie z bajek Disneya, podopieczni p. Małgorzaty Matyjaszczuk i p. Bernadety Nowak

* Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa:

Jędrzej Biernacki, Lee Swacha, Karolina Przesmycka, Aleksandra Iwanek, Piotr Woźniak, Jakub Konieczny, Albert Pająk, Emil Smardzewski, Karolina Szymańska; Anna Adamowska LO im. B. Śniadeckich z mamą Izabelą Adamowską ze Szkoły Podstawowej w Łagowie

* Karolina Szachniewicz z LO im. Braci Śniadeckich

* Karina Rydarowicz z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II

* Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu p. Grażyna Smaś - Grudzińska
* Operatorzy dźwięku i światła, panowie: Tadeusz Szeremeta i Jacek Kadłubicki MDK w Zgorzelcu
* Prowadzący aukcję pracownicy MDK: aktorka p. Beata Zygmuntowicz i dziennikarz p. Janusz Pawul
* Zespół d/s promocji i reklamy p. Monika Jóźwiak
* Komitet Organizacyjny: Andrzej Kozak, Gabriela Bartczak, Beata Szostek- Bicka, Bożena Blansjaar, Wioletta Kościukiewicz, Elżbieta Kowalska, Małgorzata Matyjaszczuk, Bernadeta Nowak, Waldemar Woźniak.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Chcesz wiedzieć, ile było w puszkach? Klikaj w "Czytaj więcej"!

Zobacz garstkę zdjęć - klik.
XIV Dzień Papieski
XIV Dzień Papieski12 października br. obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”.
Świętość to nie tylko troska o piękno własnego człowieczeństwa, ale to więź z Bogiem oraz bohaterskie niekiedy otwarcie na drugiego człowieka, czego przykład dał nam właśnie Jan Paweł II.
W piątek przed Dniem Papieskim zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia prezentacji pt.: „Droga Jana Pawła II do świętości”.
Pokaz odbędzie się na parterze w czasie przerwy po 3 i 4 lekcji.
Ilona Jurkiewicz, ks. Jakub Sikorski
Szkolne rozgrywki w UNIHOKEJA
Szkolne rozgrywki w UNIHOKEJASzkolne rozgrywki w UNIHOKEJA odbędą się w październiku.
Czas trwania meczu rozgrywek 2 x 10 minut, po 4 zawodników w drużynie.
Chętni proszeni są o zgłoszenie drużyn w terminie do 09 października br. (czwartek).
Zgłoszenie powinno zawierać:
- nazwę drużyny,
- imię i nazwisko zawodników oraz klasę,
- podkreślone nazwisko kapitana drużyny.

Nauczyciele wych. fizycznego: I. Różyło, M. Jóźwiak
Sztafetowe biegi przełajowe.
Sztafetowe biegi przełajowe.W minionym tygodniu na Stadionie miejskim w Zgorzelcu, przy pięknej pogodzie zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. bardzo dobrze zaprezentowała się reprezentacja dziewcząt naszej szkoły, która zajęła drugie miejsce lepsze o jedną lokatę w stosunku do roku ubiegłego. srebrny medal wywalczyły dziewczęta w składzie: Błauciak Wiktoria, Hermuła Sabina, Łuczak Kornelia, Kłębczyk Aleksandra, Błaszczyk Wiktoria, Kempfert Karolina, Lorentz Klaudia, Haławin Natalia, Taboła , Majewska. Najlepszy czas na zmianie uzyskała Wiktoria Błauciak z klasy I A.
Reprezentacja chłopców stoczyła zacięty pojedynek z chłopcami z Gimnazjum nr 2. Nieznaczna przewagę w końcówce uzyskali nasi rywale i dowieźli zwycięstwo do końca. Srebrny medal dał jednak awans za niezłą postawę i daje nam szansę rewanżu w finale wojewódzkim, który odbędzie się w Olszynie. Chłopcy startowali w składzie: Ferenz Łukasz, Dubiecki Maksymilian, Fajkowski Mateusz, Cholewczak Jakub, Zółtowski Michał, Chojnacki Oskar, Turczyński Dawid, Chorbotowicz Daniel, Brodniak Paweł, Sokołowski Kamil. Najlepszy czas w sztafecie uzyskał Kamil Sokołowski.
Gratulujemy i życzymy udanego startu w Olszynie.
Kilka fotek - klik.
KONCERT CHARYTATTYWNY "MOTYLE"
KONKURSY HUMANISTYCZNE - pytaj polonistę
Wiadomości16 października - "zDolny Ślązak" ( przygotowania w toku - zgodnie z planem umieszczonym na tablicach korkowych przed gabinetami polonistów),
21 października - "Dolnośląski Uczeń Mistrzem Mowy Polskiej. I Ty możesz zostać Demostenesem"( wojewódzki konkurs na przemówienie - I etap szkolny),
24 października - "Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny" ( dla uczniów klas I, II, III; konkurs płatny 9 zł)

Szczegóły u nauczycieli polonistów!
Zapraszamy do udziału!