01.10.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Dzień Chłopaka
Abyście czyści i pachnący byli,
Sale wietrzyli, śmieci wynosili,
Do szkoły po nauki
w radosnych podskokach pędzili!

Dziewczęta
XL Jubileuszowy Rajd Młodzieży Szkolnej
W dniach 26-28.09.2014r. odbył się XL Jubileuszowy Rajd Młodzieży Szkolnej „Piechowice 2014”. Jak co roku, uczniowie z naszej szkoły wzięli w nim udział. Pod opieką pani Gabrieli Bartczak szkołę reprezentowały: Julia Bednarz, Julia Jarmuszkiewicz, Karolina Malec, Małgorzata Olszanowska, Karolina Prusicka, Karolina Wojnarowicz i Julia Zarębska - uczennice klasy 2b.
Uczestnicy imprezy przemierzali karkonoskie szlaki, zdobywając ich najwyższy szczyt- Śnieżkę. Dzielna grupa z naszej szkoły przeszła w trudnych warunkach pogodowych ponad 40km, pokonując najtrudniejszą z tras rajdu. Uczennice z Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu wzięły udział w wojewódzkim konkursie, sprawdzającym wiedzę krajoznawczą oraz geograficzną. Przydały się również umiejętności artystyczne. Drużyna zajęła 3. miejsce w tegorocznym starciu.
Gratulujemy!
Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Gimnazjów.
Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Gimnazjów.Pierwszy Finał Mistrzostw Dolnego Śląska za nami.
W Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się tydzień wcześnie reprezentacja dziewcząt i chłopców wywalczyły brązowe medale, jednak tylko wynik osiągnięty przez drużynę męską dał awans do finału dolonośląskiego.
Odmieniona, nowa reprezentacja szkoły miała trudne zadanie aby swoim startem nawiązać do tradycji lekkoatletycznej naszej szkoły. Częściowo się udało, gdyż chłopcy zajęli wysokie VII miejsce na Dolnym Śląsku, ale większość z nich uważało swój start za nieudany. Najlepiej w drużynie punktował Daniel Chorbotowicz a jedyne miejsce na podium wywalczył pierwszoklasista Sebastian Wielgus, który skacząc wzwyż 160 cm zajął III miejsce. Gratulacje dla najlepszych i całej drużyny.
Panowie obiecali solidne przetrenowanie okresu zimowego i poprawę wyników.
Już w najbliższą środę 01.10.2014 start w sztafetowych biegach przełajowych.
Kilka fotek - galeria.
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.
W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
"My z niego wszyscy..."
"My z niego wszyscy..."27 września 2014 roku mija 75.rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
W całej Polsce obchody rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego odbywają się pod wspólnym hasłem "My z niego wszyscy…”
Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym, obchodzonym co roku 27 września.
Uchwalone zostało 11 września 1998 r. przez Sejm RP.
Najważniejszym celem AK było prowadzenie walki z Niemcami oraz przygotowywanie kadr, a następnie sformowanie jednostek wojskowych w celu jawnego wystąpienia przeciw okupantowi w najbardziej sprzyjającym momencie wojny. Tajne struktury podporządkowane rządowi emigracyjnemu nazywano po wojnie Polskim Państwem Podziemnym. Drugiego takiego państwa nie było w całej Europie.
Więcej o obchodach na stronie www.pamiec.pl.
Czytajmy Sienkiewicza!!!
Czytajmy Sienkiewicza!!!Uczniowie, absolwenci, nauczyciele naszego gimnazjum, mieszkańcy Zgorzelca uczestniczyli w Narodowym Czytaniu dzieł Henryka Sienkiewicza. Fragmenty z "Ogniem i mieczem", "Potopu" i "Pana Wołodyjowskiego" czytali między innymi: Senator Jan Michalski (Pan Michał Wołodyjowski), Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński, Burmistrz Miasta Zgorzelec Rafał Gronicz, z-ca Burmistrza Miasta Zgorzelec Radosław Baranowski (Andrzej Kmicic) wraz z żoną Dorotą Baranowską(Oleńka Billewiczówna).
Dzięki współpracy Starostwa Powiatowego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Domu Kultury, innych instytucji i organizacji, nauczycieli, uczniów i mieszkańców miasta przygotowano piękną imprezę.
Naszą szkołę reprezentowała Marcelina Korycka, która wraz z zespołem muzycznym uświetniła swoim śpiewem przebieg narodowego święta. W szkole znalazły swoje miejsce trofea, zdobyte podczas konkursów dla publiczności.
Galeria - klik.
SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNA
SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNARegulamin Szkolnej Ligi Matematycznej w roku szkolnym 2013/2014:
Uczniowie startują w roku szkolnym 2014/2015 w czterech konkurencjach matematycznych:
1. październik 2014 r. – Mistrzostwa Szkoły w SUDOKU,
2. grudzień 2014 r. – Konkurs „Rozmaitości Matematyczne”,
3. luty 2015 r. – Mistrzostwa Szkoły w Grze Logicznej „SET”,
4. kwiecień 2015 r. – Szkolny Maraton Matematyczny.
Zgłaszajcie się do poszczególnych konkursów u swoich nauczycieli matematyki.
Zapraszamy !
Organizatorki konkursów: