24.07.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Wyniki egzaminów gimnazjalnych 2014
Egzamin gimnazjalnyUczniowie naszej szkoły uzyskali z języka polskiego, historii i WOS, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony) oraz języka niemieckiego (poziom rozszerzony) wyniki powyżej średniej miasta i województwa.

Gratulujemy!
Wykaz podręczników na rok 2014/2015
SzkołaWykaz podręczników dla klas I-III na rok szkolny 2014/2015 zamieszczony został w sekcji "dla ucznia i rodzica" - lista podręczników
STYPENDIA BURMISTRZA MIASTA ZGORZELEC
WiadomościBURMISTRZ MIASTA ZGORZELEC PAN RAFAŁ GRONICZ PODCZAS UROCZYSTEGO ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 WRĘCZYŁ STYPENDIA ZA NAJWYŻSZE WYNIKI W NAUCE NASTĘPUJĄCYM UCZNIOM GIMNAZJUM NR 1 z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI im. BOLESŁAWA CHROBREGO W ZGORZELCU:
1. Dziadkiewicz Dagmara
2. Wojnarowicz Karolina
3. Szymecki Szymon
4. Piotruk Wiktoria
5. Masłowski Konrad
6. Lubecka Martyna
7. Brodniak Paweł
8. Ahmad Randa Heba
9. Wenecki Mikołaj
10. Rajczakowski Marcin
11. Zarębska Maria
12. Malec Roksana
13. Bartczak Aleksandra
14. Darłak Natalia
15. Szczucki Miłosz

Dziękujemy Burmistrzowi Rafałowi Groniczowi za przybycie na uroczystość i gratulujemy uczniom wysokich wyników w nauce!!!

STYPENDIA RADY RODZICÓW Z FUNDUSZU WSPIERANIA UZDOLNIEŃ I STOWARZYSZENIA"IN SPE"
WiadomościRada Rodziców na wniosek Rady Pedagogicznej przyznała stypendia z Funduszu Wspierania Uzdolnień za wybitne osiągnięcia w różnych obszarach na poziomie: powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.
Stypendyści 2014:
1. Maria Zarębska III a – stypendium humanistyczne
2. Hubert Kowalik III d – stypendium matematyczne
3. Marcelina Korycka II b – stypendium artystyczne
4. Paweł Jaros IIIa – stypendium sportowe
5. Karolina Jóźwiak III a – stypendium sportowe
6. Adrian Rama III e – stypendium językowe ( j. niemiecki)
7. Julia Zarębska I b – stypendium językowe (j. angielski)
8. Agnieszka Kubacka III d – metamorfoza 2014

Dziękujemy za współpracę Dyrekcji, Szkolnemu Zespołowi Wspierania Uzdolnień i całej Radzie Pedagogicznej, a uczniom gratulujemy!!!
P-ca Rady Rodziców Magdalena Majewska

Prezes "In Spe" Andrzej Kozak
KONKURS NA RECENZJĘ
KATARZYNA JAWORSKA - UCZENNICA KLASY II E - ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE LITERACKIM.
Recenzja powieści Kornela Makuszyńskiego "Bezgrzeszne lata" autorstwa Kasi, została nagrodzona przez jury konkursu "Z książką na walizkach". Promocją talentu pisarskiego uczennicy zajmują się panie Teresa Wilk i B. Blansjaar.
Gratulujemy!
Międzynarodowe Egzaminy telc z języka angielskiego na poziomi B1 w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu.100% uczniów zdało egzamin telc z języka angielskiego na poziomie B1!
W dniu 26 maja w naszym gimnazjum odbył się Międzynarodowy Egzamin telc z języka angielskiego na poziomie B1. 11 uczniów klas trzecich po rocznym kursie organizowanym w ramach koła języka angielskiego przystąpiło do egzaminu.
Część pisemna trwała 3 godziny i obejmowała: czytanie i słuchanie ze zrozumieniem, część gramatyczną oraz pisanie e-maila. Następnie uczniowie przystąpili do części ustnej, którą zdawali w parach. Mieli trzy różne zadania do wypełnienia.

Najlepiej z zadaniami poradziła sobie Justyna Mazur z klasy IIIc, która uzyskała 99%, na drugim miejscu Jakub Skurzyński (IIIc) - 89,17% , zraz za nim Filip Pabjan (IIIc) – 89% i Jędrzej Biernacki (IIIc)– 88%. Egzamin zdały także z wynikiem bardzo dobrym i dobrym: Barbara Delijewska (IIIa), Karolina Jóżwiak (IIIa), Kamila Kondracka (IIIb), Agnieszka Iwanowska (IIIc), Benita Gładysz (IIIc), Hanna Dąbrowska (IIIc) oraz szczególne gratulacje dla Aleksandry Zimnickiej (IIIc), która była w grupie początkującej i przez 3 lata zrobiła ogromny postęp kwalifikując się do egzaminu na poziomie B1.

Wszyscy uczniowie zdali też doskonale i bardzo dobrze egzaminy gimnazjalne z języka angielskiego, więc gratulujemy podwójnego sukcesu!
Do egzaminów przygotowywały uczniów Anna Rogalewicz-Gałucka, Bernadeta Nowak, Sylwia Makowska i Iwona Skrzypacz. Wspólny wysiłek nauczycielek języka angielskiego znów zaowocował wspaniałym sukcesem!
GRATULACJE!!!!!
Zdjęcia - Klik.
Reporterzy z Berlina
Reporterzy z Berlina13 czerwca , w piątek do naszego gimnazjum przyjechała grupa młodych reporterów z Berlina w celu przeprowadzenia wywiadów z uczniami naszej szkoły. Są oni członkami stowarzyszenia Böser Wolf (Złe Wilki), działającego przy Gimnazjum Francuskim w Berlinie. Celem stowarzyszenia jest rozwijanie umiejętności dziennikarskich uczniów, ukazując im różne dziedziny życia, ale najważniejszą sprawą jest przekonanie młodych ludzi, by nie bali się „ Złych Wilków” czyli innych kultur europejskich, tylko je poznawali. Temat reportażu, w którym wystąpili nasi uczniowie to „ Europa 1914-2014”: co wiedzą dzieci i młodzież o swoich sąsiadach? Niemcy, Francja i Polska dzisiaj i sto lat temu z okazji setnej rocznicy rozpoczęcia I wojny światowej”. Podczas spotkania zostały nagrane wywiady z uczniami klasy I b, które będą częścią filmu dokumentalnego. W projekcie wzięli też udział niemieccy uczniowie z Berlina i francuscy z Selles- sur- Cher. Czekamy z niecierpliwością na końcowy efekt, czyli film z udziałem naszych uczniów!
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o działalności „ Złych Wilków”, zajrzyjcie na ich stronę:
Zdjęcia - Klik.