31.05.2016

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH30 - 31 maja br. VIII edycja Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
1. Poniedziałek 30 maja br.
- Impreza lekkoatletyczna "Dzień sprintera" - p. M. Jóźwiak, p. D. Kordasiewicz, p. M. Piwarski - boisko wielofunkcyjne (bieżnia).
2. Wtorek 31 maja br.

- 3 lekcja - Turniej tenisa stołowego - p. D. Kołodziejczyk - SZKOLNA PIMNONGOWNIA;
- 4 lekcja - finał Szkolnych Rozgrywek w Ringo - dla klas 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2d - p. I. Różyło, p. M. Plucińska;
- 6 lekcja - Turniej tenisa ziemnego w sali - p. D. Kołodziejczyk - sala gimnastyczna.
Zapraszamy!!! - nauczyciele wychowania fizycznego
DZIEŃ MATKI
VIII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
KonkursyPółtora , aczkolwiek, skądinąd, Rzeszowszczyzna, fizyczno - informatyczne, szybciutkie tempo, krzywe i tępe podkówki, podkuwki pod sanie, haczyki niedowierzająco krzywe, mrzonki niedowarzonego fantasty, w tę i we w tę, w tę i z powrotem, obrzeże zachodnich rubieży, ani mru - mru, niby - smoki, dźwięki w tonie F - dur i a - mol, hu, hu, chrup, chrup, ćwir, ćwir, łap - cap, chyłkiem czmychnąć, chryja, mass media – to tylko kilkanaście ortograficznych pułapek, które pojawiły się na tegorocznym dyktandzie powiatowym.
Dyktando było naszpikowane wyrazami, których pisownia bywa dwojaka w zależności od kontekstu. Nawet polonista twierdzi, że nie było łatwo! Warto brać udział w konkursach ortograficznych, by uświadomić sobie, jak wiele trzeba pracować, by zgłębić meandry wciąż rozwijającego się języka.

Gratulujemy uczestnikom konkursu ortograficznego z Gimnazjum nr 1: Julii Jarmuszkiewicz 3b; Alicji Gierackiej 2b; Martynie Przybyś 2b; Oskarowi Jabłońskiemu 2b; Wiktorowi Bukowskiemu 2b; Zuzannie Machul 2b; Emilii Koniecznej 2b; Wiktorii Błauciak 2a; Mai Bieniek 2a.
Dziękujemy organizatorom - Gimnazjum nr 3 w Zgorzelcu za możliwość wzięcia udziału w konkursie.
B.B.

I miejsce w KONKURSIE MUZYCZNYM
I miejsce w KONKURSIE MUZYCZNYMDnia 18 maja współzawodniczyliśmy z gimnazjami miasta i gminy Zgorzelec w konkursie wiedzy o Feliksie Nowowiejskim organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Zgorzelcu.
Drużyna w składzie Natalia Szczepańska klasa Ib, Gabrysia Kaniuk klasa Ia, Wiktoria Zienkiewicz klasa Ia wywalczyła I MIEJSCE
Brawoooooooo "pierwszaczki" !
Zebrania z rodzicami19 maja 2016 r. (czwartek) odbędą się zebrania z rodzicami.
O godz. 17.00 - spotkania z wychowawcami.
W godz. 17.30 - 18.30 - dyżur wszystkich nauczycieli.
Zapraszamy!
Wiktor Bukowski kartografem!
"Victor" - VIII Dolnośląski Konkurs Nauk Przyrodniczych
Tematyką ósmej edycji konkursu, była kartografia. Konkurs miał na celu ukazać szczególne znaczenie map w codziennym życiu i zachęcić młodzież do samodzielnego zgłębiania tajemnic kartografii w kończącym się Międzynarodowym Roku Mapy.
Uczeń Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B.Chrobrego w Zgorzelcu WIKTOR BUKOWSKI, w rywalizacji z uczniami szkół z województwa dolnośląskiego, wywalczył drugie miejsce.
Zgodnie z przyjętym założeniem konkurs był zorganizowany w formule przypominającej egzamin maturalny. Na zakończenie konkursu uczestnicy wysłuchali ciekawego wykładu "Niezwykła kartografia" dr. Waldemara Spallka, pracownika Zakładu Kartografii i Geoinformacji Uniwersytetu Wrocławskiego.
Opiekun Gabriela Bartczak nauczyciel geografii
Jak wystawiać swoje prace to tylko w WARSZAWIE !!!
Jak wystawiać swoje prace to tylko w WARSZAWIE !!!809 prac z całej Polski nadpłynęło na konkurs plastyczny organizowany wspólnie przez Instytut Lotnictwa oraz Pocztę Polską.
Wśród 35 wyróżnionych projektów plastycznych znajdują się prace naszych uczniów -
Rodzeństwa Szymeckich Zuzanny i Adama !!!
Wezmą one udział w wystawie pokonkursowej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w dniach 1-20 czerwca 2016 roku.
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 90-lecia Instytutu Lotnictwa objętych patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
GRATULACJE NAJLEPSI !!!