26.11.2014
Wspieranie uzdolnień

I Ty możesz zostać Demostenesem- DOLNOŚLĄSKI UCZEŃ MISTRZEM MOWY POLSKIEJ
Kultura KONKURS ODBĘDZIE SIĘ 27 XI 2014 r. O GODZ. 8.00 W GAB. 22
PRZYGOTUJ PRZEMÓWIENIE NA DOWOLNY TEMAT I ZOSTAŃ RETOREM.
KONKURS MA RANGĘ WOJEWÓDZKĄ!!!
ZAPRASZAMY NA ETAP SZKOLNY!

ZGŁOŚ SIĘ W GAB. 22 DO 26 XI 2014 r.
OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY
PODAJEMY ADRES Z WYNIKAMI! GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KOLEJNEJ EDYCJI KONKURSU!

Miło jest nam poinformować, że wyniki Państwa szkoły dostępne są na
stronie: http://ces.edu.pl/wyniki/233/21753-233-80777-wyniki.pdf
Dyplomy uznania otrzymują:

Marcin Rajczakowski, Łukasz Grzeszczuk, Sandra Bojar, Małgorzata Barczyk, Karolina Taboła,Monika Bednarczyk, Maciej Duch, Grzegorz Zosiuk, Aleksandra Piwowar, Krystian Kościański, Wojciech Brzoza, Julia Czesnakowska.
Dublet siatkarzy.
Dublet siatkarzy.Chłopcy reprezentujący naszą szkołę w rozgrywkach o mistrzostwo Zgorzelca powtórzyli sukces swoich koleżanek zajmując pierwsze miejsce na tym etapie rozgrywek. W turnieju wzięły udział cztery reprezentacje zgorzeleckich gimnazjów, które rozegrały ze sobą mecze w systemie każdy z każdym. Jako jedyna drużyna wygraliśmy wszystkie spotkania. Z Gimnazjum łużyckim 2:1, z Gimnazjum nr 3 2:0 oraz z Gimnazjum nr 2 2:1.
Reprezentacja wystąpiła w składzie.
Oskar Pawlak III a, Maksymilian Dubiecki III a, Łukasz Ferenc III a, Kami Sokołowski III a, Paweł Brodniak III b, Michał Żółtowski III b, Dawid Bąk III b.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.
Siatkarki mistrzyniami Zgorzelca.
Siatkarki mistrzyniami Zgorzelca.Dużego tempa nabrały międzyszkolne rozgrywki w siatkówkę. Nie skończyła się jeszcze liga powiatowa a już dziewczęta musiały rozegrać Mistrzostwa Miasta Zgorzelca w tej dyscyplinie. Rozgrywki odbywały się w Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu i z gospodarzami przyszło nam się zmierzyć w pierwszym meczu. Doświadczenie zdobyte w lidze zaowocowało spokojną, zrównoważoną grą w obronie i konsekwentną grą w ataku. Zwycięstwo 2:0 dodało skrzydeł naszym dziewczynom, które bojowo nastawione wyszły do drugiego meczu z Gimnazjum nr 3. Spotkanie jak na rozgrywki miejskie stało na wysokim poziomie. Ponownie opanowanie i dobre przyjęcie zagrywki pozwoliły na uzyskanie przewagi w końcówce i wygranie tie breka 15:10 a całego meczu 2:1.
Dziewczyny awansowały do dalszych rozgrywek. Gratulujemy.
Skład reprezentacji: Nikola Kasprzak, Oliwia Karasiewicz, Sabina Hermuła, Paulina Kopiejek, Oliwia Wrzeszcz, Agata Adamiec, Anna Myślak, Daria Majewska.
Spotykanie z Rodzicami
Dziękujemy Rodzicom za przybycie na wywiadówkę do szkoły, a Ich pociechom za stworzenie wspaniałej atmosfery spotkania!!!

Wiktoria Piotruk kl. II d, Kinga Budzińska kl. III b, Marcelina Korycka kl. III b, Oliwia Janoś kl. II b, Julia Szczurek kl. I b, Karolina Kempfert II b, Kornelia Sosnowska II b, Maja Skowrońska III d, Patrycja Stojek III b, Aleksandra Słaby II b, Oskar Chojnacki II b, Karolina Malec II b, Katarzyna Jaworska III e, Kinga Bernatek III e
Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny
Kultura 13 XI 2014 r. odbył się konkurs mitologiczny!
W konkursie udział wzięli:
Maja Zajączkowska II b, Karolina Prusicka II b, Julia Jarmuszkiewicz II b, Patryk Wysocki I b, Żaneta Zdanowska I b, Julia Meller III d, Zuzanna Szymecka II c, Karolina Taboła IIId, Aleksandra Wojnarowicz III d ,Patryk Kurasiewicz II d, Georgios Rusketos II d, Szymon Szymecki IIc
Wyniki poznamy 7 I 2015 r.
Szkolne rozgrywki w siatkówkę
Szkolne rozgrywki w siatkówkęSzkolne rozgrywki w siatkówkę rozpoczną się jeszcze w listopadzie br.
Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie swojego udziału - drużyn składających się z zawodników tylko z jednej klasy. W każdej drużynie powinna grac przynajmniej jedna dziewczyna. do 14 listopada br.(piątek).
Zgłoszenie powinno zawierać:
- klasę,