17.04.2014
Deklaracja
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

IV Miejsce na Dolnym Śląsku "szczypiornistów".
IV Miejsce na Dolnym Śląsku  "szczypiornistów".Mistrzostwa Dolnego Śląska w piłce ręcznej chłopców odbyły się w Legnicy. W finale spotkały się drużyny mistrzów stref :jeleniogórskiej –Gimnazjum nr 1 Zgorzelec , legnickiej Gimnazjum nr 2 w Legnicy , wałbrzyskiej – Gimnazjum w Świdnicy , wrocławskiej Gimnazjum nr 37 w Wrocławiu .
Egzamin gimnazjalny 2014
Egzamin gimnazjalnyW 2014 r. trzeci rocznik uczniów III klasy gimnazjum przystąpi do egzaminu gimnazjalnego w nowej formule. Egzamin odbędzie się w dniach: 23, 24 i 25 kwietnia (środa, czwartek, piątek), zgodnie z poniższym harmonogramem:

a. część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r. (środa)

☞ z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
☞ z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

b. część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)

☞ z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
☞ z zakresu matematyki - godz. 11:00

c. język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)

☞ na poziomie podstawowym - godz. 9:00
☞ na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

SZKOLNY KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ
SportSZKOLNY KONKURS WIEDZY OLIMPIJSKIEJ etap I odbędzie się podczas lekcji od 28 do 30 kwietnia, 15 pytań. Najlepsi będą reprezentować szkołę na powiatowym konkursie w maju. D.Kołodziejczyk
SUKCES NA XII RODZINNO-DEKANALNO-POWIATOWYM KONKURSIE WIELKANOCNYM
SUKCES NA XII RODZINNO-DEKANALNO-POWIATOWYM KONKURSIE WIELKANOCNYMMaja Kazimierska uczennica klasy IIIc została laureatką NAGRODY IMIENIA TOMASZA BRUDNIAKA. Cytując za komisją konkursową uzasadnienie wyniku; "Uzdolniona artystycznie uczennica jest autorką wyjątkowej pracy konkursowej, prezentującej wysoki poziom artystyczny, prowokującej widza do myślenia przekraczającego schematy". Gratulujemy serdecznie Mai i życzymy kolejnych sukcesów!
VIII Powiatowe Zmagania Humanistyczne "Na drodze do nowoczesności- przełom XIX i XX wieku"
KulturaGimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu od osmiu lat uczestniczy w powiatowym konkursie, organizowanym przez pracowników Filii Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej przy ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa pod przewodnictwem pani Urszuli Kuriańskiej. Tym razem zdobyliśmy II miejsce.
Nauczyciele, którzy współtworzyli sukces uczniów z Jedynki to: Aneta Kufel - koordynatorka działań, zmierzających do zgromadzenia i udostępnienia uczniom zagadnień, przeprowadzenia I etapu konkursu i wyłonienia reprezentacji szkoły w turnieju wiedzy, współautorka pytań testowych i razem z Teresą Wilk organizatorka zajęć bibliotecznych dla uczniów, przygotowujących się do konkursu.
Opracowaniem pytań lub zagadnień zajęli się ponadto: Jolanta Janiszewska – Ściubidło, Urszula Zubrzycka, Janina Kuczawska, Urszula Białach, Dorota Motor, Ilona Jurkiewicz, Gabriela Bartczak, Liliana Cader, Magdalena Drozdowska – Romanowska, Ewa Baszak, Małgorzata Brodniak, Maciej Mejer, a także nauczyciele wymienieni w dalszej części artykułu. Klikaj w "Czytaj więcej" :)
Fotogaleria - klik.
Szkolny Maraton Matematyczny
Szkolny Maraton MatematycznyMożna już się zapisywać Szkolny Maraton Matematyczny, który odbędzie się 28 kwietnia 2014 r. (poniedziałek) w godz. 8.00 - 13.30 w sali gimnastycznej.
ZAPRASZAMY!!!
Zapisy u nauczycieli matematyki.
Konkurs Języka Niemieckiego
Konkurs Języka NiemieckiegoSzkolny Konkurs Języka Niemieckiego o tytuł GERMANISTY ROKU (1 etap) odbędzie się 14 kwietnia br. na
2 godzinie lekcyjnej w gab. 20 i 31
.