27.05.2015
Nabór do gimnazjum
Deklaracja
Oferta szkoły

NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY !!!
NIE TAKI DIABEŁ STRASZNY !!!Uczniowie klasy IIId -Karolina Taboła, Aleksandra Wojnarowicz, Mikołaj Wenecki
zajęli I miejsce w Konkursie wiedzy ogólnomuzycznej "Opera-nie taki diabeł straszny", organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu. BYLI BEZKONKURENCYJNI udzielając 12 bezbłędnych odpowiedzi z puli 75 pytań. Gratulujemy NAJLEPSZYM! Opiekunowie: Ewa Żemełka, Elżbieta Kowalska.
Indywidualne Mistrzostwa strefy jeleniogórskiej w lekkiej atletyce.
Indywidualne Mistrzostwa strefy jeleniogórskiej w lekkiej atletyce.Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Indywidualnych Mistrzostwach strefy jeleniogórskiej w lekkiej atletyce. W punktacji drużynowej chłopcy zajęli drugie miejsce a dziewczęta stanęły tuż za podium na miejscu czwartym. Najbardziej cieszą indywidualne sukcesy i rekordy życiowe. Złoty medal w rzucie oszczepem wywalczyła SABINA HERMUŁA , srebro zdobyli DANIEL CHORBOTOWICZ w biegu na 110 m ppł, KAMIL SOKOŁOWSKI w skoku wzwyż, sztafeta 4x100 m (DAWID DZIEKAN, SZYMON STĘPIEŃ, LEON ŻELEŹNIAK, ADAM KULAS), ŁUKASZ FERENC w biegu na 300 m ppł. Brązowe krążki wywalczyła sztafeta szwedzka (KAMIL SOKOŁOWSKI, DANIEL CHORBOTOWICZ, ŁUKASZ FERENC, MICHAŁ ŻÓŁTOWSKI), PAWEŁ BRODNIAK w biegu na 1000 m. Gratulujemy i życzymy kolejnych rekordów życiowych w finale dolnośląskim. Zdjęcia z zawodów w zakładce galeria.
II POWIATOWY FESTIWAL TALENTÓW 2015
Konkursy 10 czerwca 2015 r. o godz. 10.00 w MDK w Zgorzelcu odbędzie się II POWIATOWY FESTIWAL TALENTÓW "TALENCIARZ GIMNAZJALISTA 2015", organizowany przez Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Z-cu. Sponsorem nagród jest Burmistrz Miasta.
Do udziału zgłosili się :
1. Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zgorzelcu- p. Małgorzata Szafirska,
2. Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Gimnazjum nr 2 w Bogatyni - p. Ewa Kołodzińska,
3. Gimnazjum nr 3 w Zgorzelcu - p. Dorota Witek, Bożena Szymańska, Sylwia Olszak,
4. Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II- p. Kamila Sibeteris, Luiza Wiosna,
5. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie - p. Ewa Iżykowska,
6. Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu - Elżbieta Kowalska, B. Blansjaar, Andrzej Kozak
.
EUROPEJSKA GRA MIEJSKA
WiadomościW wydarzeniu brali udział uczniowie z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Zgorzelcu oraz Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Zgorzelcu. Drużyny wylosowały zestawy pytań wraz z mapkami. Zaznaczono na nich miejsca, które trzeba było odwiedzić i wykonać różne zadania. Uczniowie zdobyli wiedzę z historii i kultury miasta a także Unii Europejskiej. Przeprowadzili także sondę uliczną na temat włączenia Polski do strefy euro. Uczestnicy musieli wrócić do bazy na czas. Spóźnienie oznaczało punkty karne. Na zakończenie należało wyświetlić prezentację, składającą się ze zdjęć, wykonanych przez gimnazjalistów. EUROPEJSKA GRA MIEJSKA to ciekawa forma kształcenia kulturalnego, obywatelskiego i regionalnego, dlatego zachęcamy do udziału w niej za rok!
Organizatorzy!
info. Gabriela Bartczak
Olimpijski konkurs
KonkursyW piątek 22 maja odbył się finał szkolnego konkursu wiedzy olimpijskiej zorganizowany XVII raz przez p.Dariusza Kołodziejczyka. Wygrała JULIA ZARĘBSKA 2B przed MICHAŁEM PIASECKIM 2B i MARCINEM RAJCZAKOWSKIM 3E.
Powodzenia w konkursie powiatowym!
WARSZTATY DLA PASJONATÓW NAUKI JĘZYKA OBCEGO
WARSZTATY DLA PASJONATÓW NAUKI JĘZYKA OBCEGO15 maja w naszym gimnazjum odbyły się warsztaty dla pasjonatów nauki języków obcych, którzy chcieli dowiedzieć się, jak uczyć się bardziej efektywnie.
W warsztatach uczestniczyło 50 uczniów.
Zajęcia poprowadziła trenerka i metodyk Stowarzyszenia na rzecz jakości w nauczaniu języków obcych PASE, Pani Iwona Wojsznis-Gruszka.

Uczniowie bardzo aktywnie zaangażowali się w ćwiczenia przygotowane przez Panią Iwonę. Nawet nauczyli się parę słów po holendersku!
Języki innych krajów już nie będą dla nich takie obce!
Ważne, żeby odkryć własną drogę do ich poznawania - to pokazały uczniom warsztaty PASE.
Konkurs Public Speaking Contest
Konkurs Public Speaking Contest18 maja odbył się szkolny etap konkursu krasomówczego w języku angielskim Public Speaking Contest.
I miejsce Julia Meller (3d),
II miejsce Małgorzata Barczyk (3c),
III miejsce Żaneta Zdanowska (1b).
Wyróżnienie - Katarzyna Jaworska (3e) i Klaudia Lorenc (2b).

Do etapu wojewódzkiego dostały się: Julia Meller i Małgorzata Barczyk, które będą reprezentować naszą szkołę we Wrocławiu w dniu 26 maja.
Trzymamy kciuki!