30.10.2014
Oferta szkoły
Wspieranie uzdolnień

Lekkoatletyka dla każdego.
Lekkoatletyka dla każdego.W minioną sobotę 25.10.2014 roku na hali lekkoatletycznej w Wałbrzychu odbyły się badania selekcyjne młodych sportowców biorących udział w ogólnopolskim programie Athletics Kids - Lekkoatletyka dla każdego. Badania Ośrodka Lekkoatletycznego Wrocław (OLA) polegały na testach sprawnościowych i pomiarach antropometrycznych młodych lekkoatletów. Warto nadmienić iż takie spotkania odbywały się w całej Polsce w wybranych ośrodkach.
W grupie badanych osób byli również nasi uczniowie klas pierwszych, którzy uczęszczają na dodatkowe zajęcia z lekkoatletyki. Zgorzelec reprezentowała również grupa naborowa ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu.
W/w sportowcy są zawodnikami Ośrodka Kids Athletcs w Zgorzelcu (OKA Zgorzelec). Zdjęcia i sprawozdanie z badań dostępne są na stronie lekkoatletykadlakazdego.pl
Szkolny Konkurs SUDOKU
Szkolny Konkurs SUDOKUWe wtorek, 28 października 2014 r. po 7 lekcji w gabinetach nr 5, 29 i 33 odbędą się eliminacje Szkolnego Konkursu SUDOKU.
Szczegóły na tablicach ogłoszeń przy gabinetach matematycznych.
Zapraszamy!!!
Nauczyciele matematyki: Urszula Białach, Janina Kuczawska, Dorota Motor
Szkolna Akcja Zdrowego II Śniadania
KONKURS FOTOGRAFICZNY
Zapraszam do udziału w konkursie fotograficznym "CZTERY PORY ROKU".

Celem przyświecającym konkursowi jest pielęgnowanie i propagowanie swoistych walorów artystycznych przy pomocy fotograficznych środków wyrazu i pełnej dowolności interpretacyjnej oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Udział w konkursie polega na wykonaniu 4 fotografii w kolejno po sobie następujących porach roku w ramach następujących kategorii: krajobraz, obiekt lub jego części, ludzie, zwierzęta, rośliny.
Dostarczenie prac na konkurs oznacza akceptację jego warunków, wyrażonych w regulaminie (czytaj więcej).
Organizator konkursu: Elżbieta Kowalska
II edycja powiatowej ligi siatkówki.
II edycja powiatowej ligi siatkówki.Ruszyła II edycja powiatowej ligi siatkówki dziewcząt i chłopców. Po raz pierwszy do rozgrywek zgłosiły się reprezentacje naszego gimnazjum. W całej lidze bierze udział dwanaście drużyn, po sześć reprezentacji dziewcząt i chłopców, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasi reprezentanci trafili na przeciwników z Pieńska i Jerzmanek. Dla uatrakcyjnienia przebiegu rozgrywek każda drużyna występować będzie w roli gospodarza turnieju i rozegra w sumie po sześć spotkań przed wielkim finałem, który odbędzie się w Pieńsku 5.12.2014 roku.
Reprezentacja chłopców w pierwszym turnieju, który odbywał się w Jerzmankach uległa Gimnazjum z Pieńska 0:2, w drugim spotkaniu pokonała nieznacznie gospodarzy turnieju 2:1 i zajmuje drugie miejsce w grupie. Dziewczęta podobnie rozpoczęły rozgrywki od porażki z Pieńskiem, jednak po opanowaniu emocji pewnie pokonały Jerzmanki 2:0 również są na drugim miejscu.
Następna kolejka odbędzie się w Pieńsku, dziewczyny 30.10.2014, a chłopcy 13.11.2014
FINAŁ POWIATOWY W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce chłopców - GIMNAZJADA 2014/2015

21 października 2014 r. w zgorzeleckim Gimnazjum nr 2 odbył się Finał Powiatowy w Koszykówce Chłopców z udziałem uczniów naszego Gimnazjum oraz Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum Cogito. Nasi uczniowie w rywalizacji z rówieśnikami z Cogito i Gim 3 odnieśli zdecydowane zwycięstwa, a w meczu o pierwsze miejsce spotkali się z Gim nr 2. Cały mecz był niezwykle zacięty, a rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Znów nasze Gimnazjum było górą wygrywając 1 punktem 25:24. Bardzo dobre mecze rozegrał Sebastian Ciepielewski, którego wspierali: Adam Kula, Dawid Tomczyk, Jakub Cholewczak, Kamil Prus, Tomasz Zubrzycki, Jan Łachacz, Sebastian Wielgus, Kamil Sokołowski, Kamil Koperek, Dawid Bąk, Giorgios Rusketos, Michał Piasecki.
Chłopcy awansowali do dalszych rozgrywek strefy jeleniogórskiej.
Trenerem drużyny jest Pan Artur Ziemba.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Zobacz zdjęcie - Klik.
FINAŁ POWIATOWY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w koszykówce dziewcząt - GIMNAZJADA 2014/2015

W miniony poniedziałek - 20.10.2014 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się Finał Powiatowy w Koszykówce Dziewcząt z udziałem naszej szkoły, Gimnazjum nr 2 oraz Gimnazjum nr 3. W pierwszym meczu nasze dziewczęta zdecydowanie pokonały swoje rywalki z Gim nr 2, a w meczu o pierwsze miejsce, po zaciętym widowisku pokonały po dwóch dogrywkach Gim 3.
Znakomicie w zawodach spisały się w szczególności Oliwia Karasiewicz i Anna Myślak, które były wspierane przez: Nicolę Żmijewską, Roksanę Mielnik, Patrycję Spędowską, Sabinę Hermuła, Oliwię Wrzeszcz, Aleksandrę Kłębczyk.
Trenerem drużyny jest Pan Artur Ziemba.
Dzięki temu zwycięstwu dziewczęta awansowały do rozgrywek w strefie jeleniogórskiej.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Zobacz zdjęcie - Klik.